İrlanda'da Work&Study Maceram - Oscars International

Sıfır İngilizce ile Oscars'ta Work&Study Maceram

İrlanda'da Oscars İnternational dil okulunda 25 haftalık work&study proramına kayıt olup iki hafta Shanowen Square öğrenci yurdunda kalan ögrencimiz Tolga Solak'ın izlenimleri..

 

İrlanda'da Dil Okulu Seçerken

Oscars International okulunu Eğitim İrlanda'nın sunduğu seçenekler arasında bulmuştum. Ön bilgi amaçlı kendim araştırdıktan sonra, danışmanlardan detaylı bilgi aldım. Geldiğim zaman ise özellikle Dame Street üzerinde olması, okul çıkışında sosyal imkanların bolluğu, ulaşımın kolay olması ( otobüs, tren vs.) ilk dikkatimi çeken faktördü. Şehir merkezinde olması sebebiyle istediğim yere kolaylıkla ulaşabiliyordum. İrlanda'ya hayatım boyunca herhangi bir dil eğitimi almadan gelmiştim. Ancak eğitim sistemi gerçekten çok iyi, öğrenci derslere katılıyor ve her aşamada farklı sistem kullanılıyor. Öğretmenler gayet sıcak kanlı, yardımsever.

Ders arasında birileri gelip sosyal aktiviteler hkk bilgilendirme yapıyordu bu sebeple öğleden sonralarımızı da aktif bir konuşma ortamında geçirebiliyorduk.Unutamadığım an olarak; öğlen yemeği için arkadaşlarımızla buluştuğumuz da, yaklaşık olarak 11 ayrı ülkeden kişinin olması ve muhabbet, paylaşımlar benim için İrlanda'da unutamadığım an olmuştu. Genel anlamda Oscars International okulundan memnun kaldığımı söyleyebilirim.

oscars international dublin

 

İrlanda'da Yurtta Kalma ve Ev Arayışı

İlk olarak 2 hafta Shanowen Square öğrenci yurdu ile konaklama maceram başlamıştı. Kaldığım yurt hava alanına yakın, şehir merkezine ise 40 dk mesafede bir öğrenci yurduydu. Tek kişilik odayı tercih etmiştim. Yurtta ortak mutfak bulunmakta isterseniz orayı kullanabiliyorsunuz. Daire'de yaklaşık 4-5 kişi yaşıyordu. Ortak kullanım yerine çıktığınızda arkadaşlık kurabilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Güvenlik açısında gayet iyi diyebilirim. Girişlerde şifreli kapılar bulunmaktadır.

irlandada dil okulu oscars

Daha sonra kendi çabalarımla bulduğum 2 kişi paylaşımlı bir daire de konakladım. Italyan bir öğrenci arkadaşım oldu. Onunla birçok paylaşımda bulundum. Güzel ve keyifli vakit geçirdim. Konaklama ile ilgili birçok site ve Facebook'ta grup bulunmaktadır. Kendinize 2 haftalık bir arama zaman ayırırsanız bulacağınızı garanti edebilirim.

Son olarak şehir merkezinde bir hostel de uzun süre bir Brazilya'lı arkadaşla oda paylaşarak konaklama maceramı bitirdim. Fiyatlar çok değişmektedir. Paylaşımlı oda dan bazı arkadaşlar çekinmektedir. Ancak şunu diyebilirim. Herkes sizin gibi öğrenci eğer sıcak, samimi ve güven duygusunu hissettirirseniz inanın çok iyi zaman geçirirsiniz.

Ulaşım ağı gelişmiş bir ülke Irlanda. Tren, otobüs, Luas gibi birçok ulaşım aracı bulunmaktadır. Emin olun evinize yakın bir istasyon vardır :)

 

Neden Eğitim İrlanda'yı Seçtim?

irlanda dil olkulu kutlama

Bir arkadaşımın önerisi ile Eğitim İrlanda ile kontak kurmuştum. İrlanda maceramda benimle başından sonuna kadar ilgilenen danışmanım Seda Hanım'ın bilgileri bana aktarmasından tutun, sorunlarımda yanımda olmasına kadar gerçekten minnettarım. İrlanda'ya geldiğim de ise merkez de bulunan ofislerine gidip tanışma fırsatı ve çay içebilirsiniz.

Çalışan herkesin sıcak kanlı ve yardımsever olduğunu söyleyebilirim. Sizlerin rahatı için ellerinden geleni yapıyorlar emin olun. Artı okulun aktiviteleri dışında Eğitim İrlanda'nın öğrencilerine özel düzenlediği aktiviteleri. Bunlar için sizler aranıp, organizasyonlara katılım yapabiliyorsunuz. İrlanda'da özellikle görmenizi istedikleri yerlere beraber gidip güzel vakit geçiriyorsunuz. Genel olarak çok memnun kaldım diyebilirim. 

 

İrlanda'ya Gideceklere Tavsiyelerim

dublin isikli sokaklar

Uzun dönem (25 hafta) gelecek arkadaşlar için; çalışmak istiyorlarsa eğer gelmeden GNIB için randevu bulmalarını tavsiye edebilirim. İrlanda'da her şey sistemsel ve randevu ile işliyor. Sabırlı olmalarını, bütün işlemlerin sırası ile halledildiğini söyle bilirim. En son olarak da para yollama/alma işlemleri için özellikle Nakito Kart ( Turkish Bank ) çıkartmalarını tavsiye edebilirim. Burada kolaylıkla para çekebilirler.( ücret olarak gayet makul ) 

 

Salih Tolga Solak

 

 

 

İzmir Bölge temsilcisi olarak görev yapan Seda hanım, 5 yıldır Eğitim İrlanda ailesinde yer almaktadır. Dil okulları ve yaz okulları konusunda yüksek bilgiye sahiptir.

İLETİŞİM

 
Dublin Ofisi (Merkez)
Adres: 23 Marlborough St,
Dublin 1, Ireland
bilgi@egitimirlanda.com
Tel: ‎00 353 892 236605
00 353 894 29 6543
00 353 899 72 2069

 


 


İstanbul Ofisi
Adres: Küçükbakkalköy Mah. Ayşehatun Çeşme Sk.
Parlak Plaza No:5 Kat:5 Daire:12 Ataşehir/İstanbul
bilgi@egitimirlanda.com
Tel: ‎00 90 216 380 96 91
00 90 554 777 64 22 (Whatsapp)
00 90 531 338 69 84

 


İzmir Ofisi
Adres: Konak Pier Karşısı, 860 Sokak
Konak Mh. Ağahan İş Hanı,Kat:3, No:306
bilgi@egitimirlanda.com
00 90 554 777 64 22 (Whatsapp)
00 90 531 338 69 84

 

Eğitim İrlanda, 2010 ylından bu yana İrlanda'da hizmet veren TEK TÜRK DANIŞMANLIK ŞİRKETİDİR.  Tüm kadromuz bizzat İrlanda'da eğitim görmüş ve SADECE İrlanda üzerine profesyonelleşmiş tecrübeli danışmanlardan oluşmaktadır.