Blog – Classic (1 column)

Spire of Dublin

Spire of Dublin

Spire of Dublin, Dublin şehrinin kalbinde, 2002 yılında açılışı yapılan 120 metre yüksekliğindeki çarpıcı bir simgesel yapıdır.

120 m yüksekliğinde ve tabanı çapı 3m olan Spire, O’Connell Caddesi’nin üzerinde yükselmektedir. 

Gün ışığı sırasında sokak manzarası ve insanları, Spire’ın paslanmaz çelik yüzeyine yansımaktadır. Bu yüzden tabanından yaklaşık 10 m’ye kadar, geri kalanından biraz daha yüksek yansıtıcılıkta bir yüzeye sahiptir.

The Spire’ın tepe noktası yaklaşık 15 cm çapındadır. Rüzgar estiğinde Spire’ın üst kısmı hafifçe sallanarak şehrin ikliminin karakterini yansıtır. Anıtın ucu aşırı rüzgar yükü altında maksimum 1,5 metreye kadar sallanabiliyor; Bu olduğunda yakındaysanız paniğe kapılmayın, tüm uzun ince yapılar, hatta lamba direkleri bile rüzgarda sallanabilirler!

 

Spire of Dublin’in Tarihsel Hikayesi


The Nelson Pillar

1840'larda Nelson Sütunu

William Henry Bartlett’in 1840’larda tasvir ettiği şekliyle 1966’da Dublin’deki Nelson Sütunu’nun bombalanması, Dublin Şehir Merkezi’nin kalbindeki O’Connell Caddesi’nde büyük bir boşluk bıraktı. Ancak yıkıma rağmen, bombalamanın bıraktığı boşluk ancak 37 yıl sonra, 22 Ocak 2003’te doldurulabildi.

Nelson Sütunu’nun temel taşı Redmond Dükü Lord Teğmen tarafından 22 Şubat 1808’de atıldı ve inşası 6.856 £’a mal oldu. Sütun, Thomas Kirk adlı İrlandalı bir heykeltıraş tarafından tasarlandı ve Mart 1966’da güçlü bir patlamayla enkaz haline geldi.

 

Patlamadan sonra haliyle sütunun değiştirilmesi gerekiyordu ve 1970’lerdeki ilk teklifler, İrlandalı devrimci ve Paskalya Ayaklanması lideri Padraig Pearse’nin 100. doğum gününe denk gelecek şekilde bir anıtının dikilmesini savunuyordu .

Önerilen anıtın değeri 150.000 £ olacaktı ve Pearse’nin 1916’da savaştığı komşu GPO’dan daha yüksekte olacaktı, ancak bu plan suya düştü.

Daha Sonra Dublin’in milenyum yılı olan 1988’de, yenileme önerileri hızlandı ve “The Pillar Project”in kurulmasına yol açtı.

Sütun Projesi 

 
Sütun Projesi, Nelson Sütunu’nun yerini alabilecek bir anıt tasarlamak için sanatçıları ve mimarları bir araya getiren bir projeydi.

İddialı öneriler arasında, Paris’teki ikonik Arc de Triomphe’ye benzeyen, şehrin ayırt edilemez ruhunu simgeleyen, tepesinde sonsuz bir alev bulunan bir “Milenyum Kemeri” de vardı.

1990’ların başlarındaki diğer öneriler arasında, sütunun, tepesinde siyasi olmayan, askeri olmayan ve bölücü olmayan bir figür olduğu düşünülen James Joyce olacak şekilde yeniden yapılandırılması yer alıyordu.

Ancak, tıpkı on yıl önceki planlar gibi, Sütun Projesi ve diğer planlar da sonuçsuz kaldı.

 

1998’de uluslararası bir yarışma başlatıldı ve potansiyel yarışmacılara şöyle söylendi:

“Anıt, son dönemlerin temsil ettiği O’Connell Caddesi’nin kalitesi ve ölçeğiyle ilişkilendirilecek, 21. yüzyılın çağdaş tasarımına uygun, dikey bir vurguya ve zarif bir yapıya sahip olacak.”

O’Connell Street’in çağrısına 205 katılımcı yanıt verdi ve eleme sonucunda değerlendirilecek tasarımlar üçe indirildi; iki İngiliz merkezli firma ve diğeri Dublin merkezli bir firma.

Yarışmanın galibi, Londra merkezli bir firma olan Ian Ritchie Architects oldu ve şu anki Dublin Spire’ın yaratımını tasarlayanlar onlardır.

The Spire altı farklı bölümde inşa edilmişti ve başlangıçta 2000 yılına kadar tamamlanması bekleniyordu. Planlama izni almanın zorluğu ve Yüksek Mahkeme davası nedeniyle, ilk yapı ancak 18 Aralık 2002’de inşa edildi ve Dublin Spire Ocak 2003’te tamamlandı.

Binlerce kişi soğuk bir Ocak gününde O’Connell Caddesi’nde toplandı ve o zamandan bu yana bu tarihi şehrin sembolü haline gelen Spire’ın son bölümünün dikilmesine tanık oldu.

 

 

 Ve The Spire 

Toplam maliyeti 4 milyon Euroya ulaşan Dublin Spire, 120 metre (400 feet) gibi inanılmaz bir yüksekliğe ve tabanı 3 metre genişliğe sahiptir. Spire’ın temeli görevi gören şüphesiz Dublin şehir merkezindeki en yüksek yapıdır. .

Spire’ın başı 15 santimetre genişliğindedir ve LED ile aydınlatılmaktadır. Alternatif olarak An Túr Solais (Işık Anıtı) olarak da adlandırılır.

Başlangıçta inanılanın aksine, kule kendi kendini temizlemiyor ve her on sekiz ayda bir temizlenmesi gerekiyor. İlk temizliğin maliyeti 120.000 Euro civarındaydı.

Kulenin büyüsü tasarımına kazınmıştır. Gün ışığında, Spire’ın paslanmaz çelik yüzeyinden geçerken şehrin hayatı görülebiliyor, gün geceye geçerken akşam karanlığının şafağı çeliğe yansıyor.

Kule’nin iki yanındaki sabit binalar da gün boyunca görülebiliyor, aydınlatılmış yapısı ise geceleri şehri aydınlatıyor.

 

The Spire’ın Anlamı 

Yukarıdaki gökyüzüne bir iğne gibi işaret eden Dublin Spire, şehir ve ülke sakinlerinin kalplerini ve zihinlerini gerçekten delip geçen bir simge yapıdır ve Dublin şehir merkezine doğru yol alırken fark ettiğiniz ilk şeydir.

 

Spire’ın güzelliği, Dublin’in hareketli bugününe kadeh kaldırmaktan başka hiçbir şeyi anmaması ve sınırsız, daha parlak bir geleceğe işaret etmesidir.

 

Youtube kanalımıza da bekleriz 🙂

Dublin’deki En İyi 10 Yürüyüş ve Koşu Rotası

Dublin'deki En İyi 10 Yürürüş ve Koşu Rotası

Dublin doğal güzellikleri, yemyeşil alanları ve masmavi deniz kenarlarıyla sizi harika bir yolculuğa çıkartır. Bir dakika içinde her şeyin merkezinde olabilir, bir sonraki dakikada hızlı bir tren yolculuğunun ardından sessiz bir kır manzarasında bulabilirsiniz.

Bu nedenle Dublin, yürüyüş severler için bir cennettir. Şehir içinde ve çevresinde çeşitli harika parkurlara sahiptir ve başkentin küçük bir şehir olması nedeniyle hepsi son derece erişilebilirdir.10. Poolbeg Lighthouse

 

Bu nokta, Dublin şehir merkezinin dışında yer alır ve semboliktir.

Dört kilometrelik yürüyüş yolu boyunca büyük bir deniz feneri yer alır, bu yol İrlanda Denizi’ne doğru uzanır ve çevredeki Dublin ve Port manzarasının 360 derecelik görünümünü sunar. Bu koşu veya yürüyüş rotası baştan sona düz bir şekilde ilerler ve rüzgarlar çok güçlü olmadığında sıcak bir günde idealdir.9. Malahide Park

 

Malahide Parkı, Dublin’deki en iyi 10 koşu parkurundan biridir Bu park, geniş arazileri ve orman yolları, spor alanları, bir çocuk oyun alanı, etkileyici çağdaş bir İrlanda kafesi ve Avoca adlı yaşam tarzı mağazasıyla 12. yüzyıla tarihlenen Malahide Kalesi’nin bulunduğu yerdir ve Dublin’deki en iyi koşu parkurlarından bazılarına ev sahipliği yapar. Özellikle kale sever biriyseniz burada asla sıkılmazsınız.


 

 

8. Grand Canal
Grand Canal, Dublin’deki en iyi 10 koşu ve yürüyüş parkurundan biridir. Dublin şehir merkezinin dışından geçerek, başkentin en güzel şehir içi rotalarından birini oluşturur.

Kuzey veya Güney yönünde gezinmeyi seçebilirsiniz ve yol boyunca güzel şehir manzaraları, kuğular ve kürek çeken sporcular görebilirsiniz.7.Clontarf Road
Clontarf Yolu, Dublin Şehir merkezini biraz geride bıraktıktan ve Fairview’i geçtikten sonra manzara Clontarf Yolu’na açılır. Burada bisiklete binebilir,yürüyüş yapabilir veya  koşabilirsiniz.6.Liffey Nehri

Liffey Nehri, Dublin 3 Arena eğlence mekanının bulunduğu Point Village’dan başlayarak, simgesel Liffey Nehri’ni Dublin Şehri’nin kalbinden geçerek Islandbridge yakınlarındaki Anna Livia heykeline kadar takip eder.  Bu 4.3 kilometrelik şehir koşusu sizi baştan sona kadar heyecanlandıracak!

 

 

 

5.Bray to Greystones

Bray’den Greystones Yürüyüşü, Dublin’deki en iyi 10 koşu ve yürüyüş parkurundan biridir.Uzunluk yaklaşık altı kilometredir ve çevredeki uçurumlar, kıyı ve İrlanda Denizi’nin muhteşem manzaralarını sunar.

 

 

 

4.Ticknock

Şehre pek uzak olmayan Dublin Dağları’ndaki Ticknock’ta birçok birinci sınıf koşu parkuru bulunmaktadır.Bu yer, hava izin verdiğinde harika bir gün geçirmek için uygundur ve altı kilometre uzunluğundaki Fairy Castle Kısa Döngüsü, bölgedeki en popüler rotalardan biridir.

 

 

 

3.Phoenix Park

Dublin’deki bu park sizi seçim yapmakta zorlayacak. Phoenix Park, Avrupa’nın en büyük kapalı parkıdır ve Dublin Hayvanat Bahçesi ile Áras an Uachtaráin (İrlanda Cumhurbaşkanı’nın kalıcı ikameti) bulunur. Ayrıca tatlı mı tatlı geyiklerin gezintilerine de eşlik edebilirsiniz.


 

2. Sandymount Sahili

Sandymount Sahili, başka bir popüler koşu ve yürüyüş rotasıdır. Şehre pek uzak olmayan, Sandymount’un sakin güney tarafı banliyösünde bulunan bölge, sizi ilgilendirecek birçok patika sunar.


 

 

1.Howth

Howth Yarımadası’nın uçurumları boyunca iz sürerken,yürüyüş severler doğal güzellikler etraflarında İrlanda Denizi havasının da tadını çıkaracaklardır. 

  •  

 

Youtube kanalımıza da bekleriz 🙂

İrlanda Revenue Hesabı Oluşturma

Revenue Hesabı Oluşturma (PPS)

 

PPS numaranız geldikten sonra revenue hesabı oluşturmanız gerektiğini daha önce sizlere bahsetmiştik. Bu yazımızda revenue hesabınızı nasıl oluşturacağınızı adım adım sizler için açıklayacağız.

Bu yazıdaki adımları tamamladıktan sonra sizden %40 vergi kesilmeyecek. Kesilen vergilerin ise iade sürece başlayacaktır 🙂

Adım adım anlatıyoruz

1- Öncelikle https://www.revenue.ie/en/Home.aspx bu linke tıklamanız gerekmektedir.

Sonrasında “sign in to myAccount” kısmına tıklayıp hesabınıza giriş yapmalısınız.

 

2- Daha sonra “Registor Now” kısmına tıklayıp üye olmanız gerekmektedir.


3- Sonraki adımımız ise “Start Registration” a tıklayıp kaydı başlatmış olacağız.


4- Gelen ekranda sırasıyla: isim, soy isim, email adresi, şifre bilgilerinizi girdikten sonra 16 yaşından büyük olduğunuzu onaylamanız gerekmektedir.


5- Daha sonra doğum tarihi bilginizi gireceksiniz.

6- Buraya İrlanda’da ikamet ettiğiniz adresi girmeniz gerekmektedir.

7- İrlanda telefon numaranızı yazın.


8- Aktif kullandığınız e-mail adresini girin.9- Bu ekrana ulaştığınızda kaydınız başarıyla tamamlanmış demektir. Minimum 5 gün içerisinde revenue’ ya giriş yapabilmeniz için posta ile tekrar bir şifre gönderilecek.


10- Şifreniz posta yoluyla size ulaştıktan sonra buraya tıklayıp aşağıdaki ekrana ulaşacaksınız.  Aşağıdaki kısımdan PPS numaranız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

 

 

 

Youtube kanalımıza da bekleriz 🙂

Para Transferinde Tüm Sorunlarınızı Çözecek Uygulama: Wise

Para Transferinde Tüm Sorunlarınızı Çözecek Uygulama: WISE

 

Yurtdışından para transferinde avantaj sağlayacak ve yüksek banka komisyonlarından bizleri kurtaracak olan bir uygulama detaylarını sizlerle paylaşacağız.

 

Bilgisayar, tablet ve telefon uygulamasi olan; Wise

 

Yurtdışına para göndermek için kullanılabilecek birçok alternatif var, ancak ödemek zorunda olduğumuz yüksek komisyonlar nedeniyle çoğu zaman zor durumda kalıyoruz. Bu nedenle yurtdışına ucuz para transferi yapmak istiyorsanız, bankaların aldığı komisyonları ve kur farkından dolayı ortaya çıkan kaybı minimum seviyeye indiren uluslararası para transferi yöntemi Wise‘ı kullanmanızı öneriyoruz.

 

 

Wise birçok ülke tarafından tercih edilen İngiltere bazlı bir program. Uygulamayı incelediğiniz zaman göreceksiniz birçok ülke para birimini barındırıyor. Yurtdışından Türkiye’ye ve daha birçok ülkeye para transferi yapmamızı kolaylaştıran, aynı zamanda da en avantajlı hale getiren TransferWise, 35 ülkeden para gönderme ve 60 ülkeden ise para çekme hizmeti sunuyor. Transferwise kullanan ogrencilerimizden gelen bilgi doğrultusunda bu servisin guvenli oldugu ve çekinmeden kullanabileceğinizi söyleyebiliriz. Bizim icin en onemli olan noktaya gelmek gerekirse para göndermede TL-EUR veya EUR-TL seçeneklerinin bulunması. Gönderim ücreti olarak göndereceğiniz tutara göre cüzi bir miktar kesinti oluyor, bunu diger gönderim araclari ile kıyaslayınca göreceksiniz bu tutar hic kayda değer değil. Para gonderiminde ki hizlari da cabasi, minimum gun icerisinde maximum ertesi gun para hesabınızda olacaktır.

Gönderim işlemlerinde ki kesintilerin çok olmasi hemde hangi bankayı tercih etmeliyiz sorularına cevap veren bu uygulamayı güvenle kullanabilirsiniz.

 

Adım Adım Transferwise Kullanarak Para Gönderme

Sizler için örnek bir para gönderme işlemi yaparak uygulamayı test ettik. Ödememizi Türkiye’deki bir hesabımızdan İrlanda’daki bir hesaba gerçekleştirdik. Öncelikle karşı tarafa geçmesini istediğiniz miktarı belirlemeniz gerekir. Yaklaşık 0,63€ ile 0,99€ arasında bir masraf kesintisi oluyor. Ödemenizin karşı tarafa eksiksiz geçmesi için bu masraf miktarını da ekleyerek ödeme yapınız. Haydi şimdi işlem sırasına bakalım. 

 

1- Wise’a Giriş

Transferwise uygulamasını ister akıllı telefonunuza indirip, isterseniz indirmeden direk işlem yapabilirsiniz. Biz bu denememizde, bilgisayar üzerinden herhangi bir uygulama indirmeden işlemi yaptık. Siz de buradan giriş yapabilirsiniz. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Signup veya Kayıt ol seçeneğini işaretleyin. Personal/Kişisel seçin, ad soyadınızı girin ve şifre oluşturun. Bu kadar basit, Transferwise kaydınız oluştu. E-mail adresinize e-mail konfirmasyonu geliyor, onu onayladıktan sonra sisteme giriş yapabiliyorsunuz. 

 

 

2- Ne yapmak istediğinizi seçin

Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek. Burada yapmak istediğiniz işlemi seçmeniz gerekli. Para gönderme, Para alma, Kart alma. Biz send money tıklayarak para gönderme işlemi üzerinden devam ettik. 

3- Ödeme Tutarını Girin

Burada karşı tarafa göndermek istediğiniz miktarı yazmalısınız.  Kartınızın ana hesabı Euro seçebilirsiniz, genellikle Türkiye’den gönderim yapılacaksa ana hesap TL oluyor, o yüzden TL’den Euro’ya gönderim seçebilirsiniz, en iyi kurdan hesaplama yapılıyor. Aşağıdaki seçenek, İrlanda’ya gönderim yapıyorsanız kesin olarak EUR kalmalıdır. 

Yukarıdaki You send (sizin gönderdiğiniz):11.89€, aşağıdaki kısım Recipients gets (alıcıya ulaşacak miktar): 10€. Miktarları fatura tutarına göre yazabilirsiniz. Örneğin, ödemeniz gereken fatura tutarı 4000€ ise aşağıdaki rakam yani Recipients gets kısmında 4000€ yazmalıdır. 

 

4- Kişisel Bilgilerinizi Girin

Aşağıdaki sayfada isminizin yazılı olduğu kişisel hesabınızdan gönderimi seçiniz. 

Aşağıdaki yere kendi kişisel bilgilerinizi giriniz. 

5- Alıcı Bilgilerini Girin

Bu bölümde parayı kime gönderdiğimizi seçiyoruz. Kendime, başkasına, şirket veya yardım kuruluşu olarak seçenekler mevcut. Biz kişisel bir hesaba gönderdiğimiz için ikinci seçeneği seçtik, fakat siz okul ödemeniz için kullanacaksanız üçüncü seçenek olan şirketi seçiniz. 

 

Alıcıya ait faturada yazan bilgileri giriyoruz. 

Aşağıdaki bölümde bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra onaylayabilirsiniz. 

6- Transfer Türünü Seçin

Biz hızlı gitmesi için fast transfer kategorisinden debit card olarak seçimimize devam ettik. 

 

 

7- Kart Bilgilerinizi Girin

Banka kartınızın üzerinde yazan bilgileri girmelisiniz. 

Veee.. İşlem başarılı! 

İşlem tamam.

Umarız faydalı bir yazı olmuştur. 

 

Youtube kanalımıza da bekleriz 🙂

Dublin’de Dart ile Gidebileceğiniz 7 Lokasyon

Dublin'de Dart ile Gidebileceğiniz 7 Lokasyon

Dublin’in kalabalığından kaçmak ve ruhunuzu dinlendirmek için birbirinden etkileyici yedi lokasyon..Bu güzellikler, sakinlik arayanların kalbini çalacak ve ruhunuza ilham katacak. İste Dublin şehrinden 45 dakikadan kısa sürede ulaşabileceğiniz unutulmaz bir gezi rotası…

 

BRAY: Güzel deniz kenarı kasabası Bray’e Dublin şehrinden güneye giden DART treniyle ulaşabilirsiniz. Renkli evler, ruhunuzu dinlendirici bir sahil kıyısı ve Bray Head’den muhteşem manzaralarla dolu olan DART yolculuğu bile başlı başına bir doğa harikasıdır. Hava uygun olmazsa, çocukları Sea Life akvaryumuna götürebilir veya Cuma ve Cumartesi akşamları BYOB (Kendi İçkinizi Getirin) özelliği olan Bray Bowl’da oyunlar ve bowling oynayabilirsiniz. Mermaid Arts Centre, kültürel etkinliklerin düzenlendiği bir yer ve yerel sanat eserlerinin sergilendiği bir galeriye sahiptir. Tasty pub yemekleri ve eğlenceli bir atmosfer için Harbour Bar veya The Martello’yu ziyaret edebilirsiniz.


 

DALKEY & KILLINEY: Ünlülerin favori mekanlarından biri olan Dalkey kasabası bağımsız mağazaları ve her gece dolup taşan pubları ile eski dünya atmosferine sahiptir. Killiney Beach, White Rock Beach ve Vico Baths gibi plajlar ve vahşi yüzme noktaları cazip özelliklere sahiptir. Sert yüzücüleri yılın her günü bu plajlarda görebilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde piknik yapabilir, kayalıklarda güneşlenen fokları arayabilirsiniz. 

DUN LAOGHAIRE: Dublin şehrinden güneye 20 dakikalık bir DART yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Dun Laoghaire her zaman canlıdır. Yazarlar ve sanatçılar için uzun yıllardır bir ev olan Dun Laoghaire’de, James Joyce ve Samuel Beckett gibi ünlü yazarların eserlerinde bahsedilen mekanlar ve simgeler bulabilirsiniz. Piyer boyunca yürüyüşe çıkın ve yolculuğunuzu bir Teddy’s dondurmasıyla tamamlayın. Pazar günleri büyük bir çiftçi pazarı ve balık & patates kızartmasından Asya füzyon mutfağına kadar her şeyi sunan birçok yemek kamyonu bulunmaktadır. James Joyce müzesine ev sahipliği yapan Martello Kulesi ve efsanevi yüzme yeri Forty Foot’u bulmak için deniz kıyısında yürüyüş yapın. Soğuk sularda cesurca yüzebilir ve ödül olarak Soup ramen bar veya The Lighthouse’da hamburger ve doğal şaraplar tadabilirsiniz.

 

CLONTARF & RAHENY: Dublin şehrinden kuzeyde sadece 10 dakikalık bir DART yolculuğu ile Clontarf’a varabilirsiniz. Büyük Clontarf Kalesi, şık butikler ve güzel deniz kıyısı ile Clontarf cazip bir yerdir. Köpekle yürüyüş yapanlar ve koşucularla Dollymount Plajı boyunca dolaşın ve Happy Out’da kahve molası verin. Raheny’de inip sahilde yürüyüşe devam ederek Bull Island’a ulaşabilirsiniz, burası kuş gözlemciliği ve denizde yüzme için ideal olan bir doğal rezervdir. Kum tepeleri ve bataklıklarla dolu olan bu yerde eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz. Kum yerine yeşil alanı tercih ederseniz, St. Anne’s Park, Dublin ilinin en güzel parklarından biridir. Guinness ailesinin eski malikanesinin bir parçası olan bu parkta, çevrili bahçelerde dolaşabilir, tenis oynayabilir veya Cumartesi günleri çiftçi pazarını ziyaret edebilirsiniz.


 

HOWTH: Dünya çapında ünlü deniz ürünleri ile meşhur bu sahil kasabası, lezzet ve tarzla doludur. Dublin şehrinden kuzeye 30 dakika uzaklıktadır, aç gitmenizde fayda var! Klasik balık & patates kızartması için Beshoff Bros her zaman güzel bir seçimdir, O’Connells ise leziz deniz ürünleri yemeklerinin yanı sıra ızgara etler ve imza kokteyller sunmaktadır. Gerçekten özel bir şeyler denemek isterseniz, Michelin yıldızlı Mamo restoranı oldukça övgüye değerdir, birkaç hafta önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Howth Head etrafında yürüyüş yaparak yediğiniz tüm yemekleri yakabilirsiniz; burada uzunluk ve zindelik seviyesine göre 5 farklı rota mevcuttur. Hepsinin size Dublin körfezinin nefes kesen manzaralarını sunacağından emin olabilirsiniz. Zorlu bir yürüyüş yapmak istemiyorsanız, rıhtımda yürüyüş yapabilir ve resim-perde gibi görünen limanı keşfedebilirsiniz, burada genellikle teknelerin yanında foklar takılır.


 

MALAHIDE: Dublin’in kuzey bölgelerine giden iki DART hattından biri Howth’a giderken, diğeri de Malahide’a gider.Lüks restoranlar ve butiklerle dolup taşan Malahide, farklı bir alışveriş deneyimi için en iyi yerlerden biridir. Hava uygunsa, marinada bulunan sokak yemek kamyonlarından atıştırabilir veya ana caddede bulunan birçok şık restoranda açık havada yemek yiyebilirsiniz. Gösterişli Malahide Kalesi ve Bahçeleri, kendi başına bir cazibe merkezidir. İrlanda’nın en hantallığı kabul edilen bu kalede nedeninin hikayesini öğrenmek ve bahçeleri keşfetmek için bir tur yapabilirsiniz. Daha fazla büyüleyici kıyı manzarası için Malahide Plajına doğru ilerleyin ve komşu Portmarnock Plajına 2 km yürüyün. Burada dünya standartlarında bir golf sahası ve özel kahve mekanı Beach Brew bulacaksınız.

 

Youtube kanalımıza da bekleriz 🙂

Revenue Üzerinden Employment Detail Summary (EDS) Nasıl Alınır?

REVENUE ÜZERİNDEN EMPLOYMENT DETAIL SUMMARY (EDS) NASIL ALINIR?

 

 

İrlanda Ankara Antlaşması (Turkish Association Agreement) başvuru yaparken ihtiyacınız olan iş geçmişinizi (Employment Detail Summary) Revenue üzerinden aşağıdaki adımları takip ederek elde edebilirsiniz.

 

  • İlk adIm olarak PPS numaranız ile birlikte Revenue hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

 

 

  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Review Your Tax 2019-2022” seçeneğini seçiyoruz.  

 

  • Açılan pencerede üstteki kısmındaki “LINK” kısmına tıklıyoruz.

 

 

  • Açılan pencerede hangi vergi yılına dair mektup almak istiyorsanız “Create EDS” seçeneğine tıkladığınızda bir sonraki sayfada “Create Document” dediğinizde evrağınız hazırlanmış oluyor.

 

 

  

 

  • Bu sayfada da “View PDF” dediğinizde de dokumanınızı görüntüleyip indirebilirsiniz. 

 

 

Youtube kanalımıza da bekleriz 🙂

Menü