Galway, Cork, Limerick ve Bray Şehirlerinden GNIB Alımı

folder_openGenel
commentYorum yapılmamış

İrlanda Hükümeti, 12 haftadan uzun süre kalacak öğrencilere ilk etapta 3 aylık vize verdiğini ve dolayısıyla uzun dönem İrlanda’ da ikamet edecek olan öğrencilerin İrlanda’ya gittikten sonra vizelerini uzatmaları gerektiğini ve İrlanda Vize uzatma süreci ile ilgili tüm detaylar ve yapılması gerekenleri GNIB Randevusu Alma yazımızda detaylı olarak anlatmıştık. Fakat İrlanda’da GNIB / IRP Kart alımı için İkamet ettiğiniz Garda bölgesine göre kayıt yaptırmak zorundasınız.

Yani Dublin’ de yaşıyorsanız Dublin’deki göçmenlik ofisinden randevu almalısınız. Galway’de ya da diğer şehirlerden birinde yaşıyorsanız oradaki göçmenlik ofisinden randevu almanız gerekmektedir. Başvuru esnasında götürmeniz gereken evraklar ve yapmanız gereken işlemler bütün göçmenlik ofisinde aynı. Bunun için endişelenmenize gerek yok. Sadece randevu alma şekli şehirden şehre göre değişebiliyor. Bu yazımızda bunu açıklayacağız.

Garda Ulusal Göçmenlik Bürosundan edindiğimiz bilgilere göre Dublin dışındaki Galway, Cork, Limerick ve Bray şehirlerinden GNIB randevusu alabilmemiz için mail atmamız gerekiyor. (Bray şehrinde yaşayan bazı öğrencilerimiz göçmenlik ofisine direkt gidip iletişim bilgilerini bırakıp, daha sonra göçmenlik ofisi tarafından aranıp randevu oluşturduklarını da bizlere ilettiler.)

Şimdi Nereye, Nasıl Mail Atacağımızı Açıklayalım:

  • Galway için: gaillimh.immigration@garda.ie
  • Cork için: corkcity.immigration@garda.ie
  • Limerick için: Limerick.ImmigrationUnit@garda.ie
  • Bray için: Bray.Immigration@garda.ie
  • Waterford için: Waterford.ImmigrationUnit@garda.ie

Randevu Almak İstediğimiz Göçmenlik Ofisine Atacağınız Mail ise Şu Şekilde Olmalıdır:

Konu kısmına ‘İlk defa kayıt randevu talebi’ yazmalısınız. Daha sonra ‘İlgili makama’ diye yazıp ardından isminizi, soyisminizi ve hangi dil okulunda okuduğunuzu yazmalısınız. Sonrasında ise maili gönderme sebebinizi yani öğrenci vizemi almak için randevu talep almak istediğinizi belirtmelisiniz. Tabi bütün bunları İngilizce olarak yapmayı unutmayalım. 🙂

Yardımcı olması açısından aşağıya, Galway Kültürel Enstitüsünde okuyan ve Galway Göçmenlik Ofisine gönderilen örnek bir maili bırakıyoruz.

Galway Göçmenlik Ofisine göndereceğiniz örnek mail

 
SUBJECT: Request For First Time Registration Appointment 

To whom it may concern,

My name is [Adınız Soyadınız] and I am currently studying at [dil kursunuzun adı] I would like to book an appointment with [Galway/Bray/Limerick/Cork] Immigration to process my student visa. 

Randevunuzu Aldıktan Sonra Randevu İçin Hazırlamanız Gereken Evraklar:

  • Okuldan aldığınız GNIB mektubunuz
  • İrlanda’da yaptırdığınız sağlık sigortanız
  • Pasaportunuz.

GNIB Başvuru Ücreti Ne Kadar?

GNIB başvuru ücreti 300€‘dur. 300 Euro nakit olarak değil; banka kartı, kredi kartı ile ödenmelidir. Detaylara irishimmigration.ie adresinden bakabilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü